Przegląd technik fotograficznych

Przegląd technik fotograficznych

Nie da się ukryć, że fotografia to dziedzina, która skutecznie przyciąga do siebie coraz to więcej zwolenników. Okazuje się, że nie ma bowiem nic lepszego, niż uwiecznianie pięknych wspomnień na zdjęciach. Niemniej jednak nie możemy zapomnieć o tym, że fotografia to nie tylko przegląd technik fotograficznych, ale także poznanie sposobów na to, by każde zdjęcie wyglądało jeszcze lepiej. W tym celu każdy fotograf korzysta z programów graficznych i podziwia imponujące efekty końcowe.

Jak edytować zdjęcia w programie graficznym?

Edycja zdjęć w programie graficznym tak naprawdę nie jest prosta. Polega ona na wykorzystaniu odpowiednich technik i efektów, które pozwolą na poprawę jakości zdjęcia, jednocześnie tak, by nikt nie zauważył retuszu. Można bowiem dowolnie zmieniać temperaturę kolorów, a także wykonywać odpowiednie przejścia pomiędzy kontrastami. Programy graficzne dają praktycznie nieograniczone możliwości w zakresie poprawy jakości zdjęć.

Jak przechowywać i archiwizować zdjęcia?

Przechowywanie i archiwizowanie zdjęć w formie elektronicznej to najczęściej zapisanie ich do pliku jpg. Warto pamiętać, że odradza się kompresowanie zdjęć i przechowywanie ich w komputerowym archiwum, gdyż może to w bardzo niekorzystny sposób wpłynąć na ich jakość.

Jak poprawić jakość zdjęcia?

Poprawa jakości zdjęcia odbywa się zwykle za pomocą wyostrzenia krawędzi, a także na balansie bieli. Są to jednocześnie dwie, z podstawowych funkcji praktycznie każdego programu graficznego, które fotograf powinien poznać.

Komentuj

Piotr Borowicz-Adamski

Administrator | 12-12-2022 Czytaj dalej

Henryk Chmiel-Sokołowski - fotograf zafascynowany przyrodą

Administrator | 12-12-2022 Czytaj dalej

Wystawa fotograficzna poświęcona ludzkiej naturze

Administrator | 03-09-2022 Czytaj dalej

Warsztaty fotograficzne dla młodzieży - skuteczna nauka

Administrator | 20-08-2022 Czytaj dalej

Spotkanie z autorami wystawy fotograficznej - czego możesz się dowiedzieć?

Administrator | 23-07-2022 Czytaj dalej