1930 - 2011
Cieszyńskie Towarzystwo Fotograficzne 
   
"Wilgoć"   [47 ]

 
   
"Władza"   [7 ]
Wcale nie łatwym tematem fotograficznym obarczyliśmy się na miesiąc październik. Niemal pachniało masochizmem. Tytuł tego tematu brzmiał: "Władza". Oczywiście można było zarejestrować policjanta z radarem, dyrektora na akademii, czy premiera w telewizji, ale jak uciec od oczywistości? Tego wyzwania podjęło się kilku naszych ambitnych fotografów, którzy posługując się zróżnicowanym warsztatem metafor i sugestii usiłowali zmierzyć się z tym zadaniem. Jak im to wyszło? Ta ocena przysługuje oglądającym naszą galerię.
 
   
"OBLICZA WIARY"   [22 ]
Przypominamy, że tylko do końca sierpnia b.r. we wnętrzach Kościoła Jezusowego w Cieszynie można oglądać naszą wystawę "Oblicza wiary". Nasza ekspozycja towarzyszy obchodom 1200-lecia miasta Cieszyna, w ramach których 27 sierpnia 2010 o godz. 18.00 odbędzie się w tym właśnie kościele uroczysty Galowy Koncert Jubileuszowy z udziałem Krzysztofa Pendereckiego. Polecamy obejrzenie naszych prac na własne oczy i porównanie ich rzeczywistego wyglądu z reporterskimi przedstawieniami Piotra Brody i Kazimierza Brannego znajdującymi się jak zwykle w naszej Galerii.
 
   
"I stala sie swiatlosc"   [19 ]
Przedstawiamy autorskie fotoreportaże z wernisażu naszej pierwszej jubileuszowej wystawy, jaki się odbył 24 marca b.r. w Muzeum Św. Sarkandra w Skoczowie.
 
   
"Przyroda na granicy"   [3 ]
Sukcesów naszych członków ciąg dalszy: w polsko-czeskim konkursie fotograficznym p.t. "Przyroda na granicy" zorganizowanym w sierpniu b.r. przez Stowarzyszenie Miłośników Dzięgielowa - nasza członkini Jolanta Kubica zdobyła III miejsce. Zwycięskie zdjęcia można obejrzec w naszej Galerii. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, również pozostałym członkom CTF.
 
   
PREZENTACJE CTF 2009   [57 ]
W zimny wtorkowy wieczór 13 października 2009 o godzinie 18.00 odbyło się uroczyste otwarcie naszej cyklicznej imprezy fotograficznej w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Usłyszeliśmy wiele miłych słów o naszej wystawie -m.in., że prezentuje ona ciekawy poziom artystyczny i tematyczny,jak również, że nasza estetyka wystawiennicza wyraźnie uległa poprawie. Zapraszamy do skonfrontowania tych opinii na własne oczy, odwiedzając naszą wystawę w godzinach otwarcia Muzeum. A tymczasem przedstawiamy kolejne autorskie fotoreportaże Kazimierza Brannego i Łukasza Fojcika z naszego wernisażu.
 
   
"Pozegnanie zimy"   [36 ]
Zima w tym roku była długa i sroga. Ale obfitowała również we wspaniałe okazje do utrwalania jej uroków na kliszy fotograficznej lub na nośniku cyfrowym. Wspomnijmy to, co już należy do przeszłości, aby tym radośniej przywitac wiosnę, a w dalszej perspektywie również lato...
 
   
Plener w Zabłociu   [7 ]
Pięknego i nadzwyczaj słonecznego dnia 14 czerwca 2009r. wzięliśmy gromadnie udział w fotograficznym plenerze w Zabłociu zorganizowanym przez Cieszyńską Bibliotekę Miejską w osobie Beaty Szweblik. Było co fotografować... Zapraszamy do obejrzenia krótkiego fotoreportażu autorstwa Jerzego Chachlowskiego.
 
   
Piknik lotniczy   [14 ]
Plener fotograficzny na pikniku lotniczym 5 i 6. września w Bielsku-Białej, to spory ładunek atrakcji i emocji. Po pierwsze pogoda w te dni wyjątkowo spełniała wymagania kompozycyjne lotniczych kadrów, a po drugie wiele pięknych ewolucji licznych i ciekawych maszyn latających odbywało się na niskim pułapie w niewielkiej odległości od szpaleru widzów. Las obiektywów poruszał się zgodnie z pędzącą "kosiakiem" maszyną, by za chwilę skoncentrować się gdzieś wysoko na efektownej wiązance figur akrobatycznych. Z aparatów szedł dym a 8 GB karty zbyt szybko się zapełniały. Kto nie był, temu prezentujemy wybrany pakiet zdjęć. (Wyk. Jerzy Chachlowski)
 
   
FESTIWAL FOTOGRAFII W OLSZTYNIE   [29 ]
Na przełomie czerwca i lipca b.r. czworo naszych członków przebywało w Olsztynie na zaproszenie organizatorów Festiwalu Fotomotif. Przez cały tydzień uczestniczyli oni w wykładach i spotkaniach z najlepszymi polskimi fotografami, w plenerach, pokazach i wernisażach. Ale przede wszystkim - fotografowali Olsztyn, który okazał się miastem niezwykłym pod wieloma względami: w jego granicach administracyjnych znajduje się aż 11 jezior, a lasy zajmują 50% jego powierzchni. Nieprawdopodobna czystość i piękno Olsztyna zachwyciły naszych członków, którzy próbowali na swoich fotografiach utrwalić swoje wrażenia i atmosferę festiwalu. Ułamek ich dokonań fotograficznych przedstawiamy w naszej Galerii.
 
   
Fotoreportaż z wernisażu wystawy "MOZAIKA KADRÓW"   [20 ]
Fotoreportaż autorstwa Kazimierza Brannego i Jerzego Chachlowskiego.
 
   
WERNISAŻ W MARCHOŁCIE   [52 ]
W naszej Galerii internetowej można obejrzeć wernisaż Jolanty Kubicy, który odbył się 10.lutego 2011 w katowickim Klubie Marchołt. Imprezę uwiecznili nasi niezawodni członkowie - Piotr Broda i Henryk Pilch.
 
   
Wernisaż Wystawy CTF 1.12.2009   [22 ]
Sala Wystaw Książnicy Cieszyńskiej
 
   
"KOMUNIKACJA"   [21 ]
Po raz kolejny członkowie CTF'u zmierzyli się z zadaniem tematycznym.
Tym razem staraliśmy się realizować temat "KOMUNIKACJA". Różnorodność interpretacji tematu, a także wielość pomysłów na realizację zadziwiła nas samych.
Poniżej plon naszych zmagań z tematem.
 
   
WERNISAŻ I GALA W OBIEKTYWIE STEFANA IŻO   [12 ]
Nasze jubileuszowe uroczystości w dniu 7. grudnia 2010 - wernisaż "Prezentacje CTF 2010" i Gala Jubileuszowa - w obiektywie Prezesa Fotoklubu w Rużomberku na Słowacji Stefana Iżo.
 
   
WERNISAŻ I GALA W OBIEKTYWIE MARCINA WIECZORKA I JANUSZA JOŚKA   [19 ]
Nasze jubileuszowe uroczystości w dniu 7. grudnia 2010 - wernisaż "Prezentacje CTF 2010" i Gala Jubileuszowa - w obiektywach naszych członków Janusza Jośka i Marcina Wieczorka.
 
   
WERNISAŻ I GALA W OBIEKTYWIE KAZIMIERZA BRANNEGO.   [39 ]
Nasze jubileuszowe uroczystości w dniu 7. grudnia 2010 - wernisaż "Prezentacje CTF 2010" i Gala Jubileuszowa - w obiektywie naszego członka Kazimierza Brannego.
 
   
Fotodej 9   [17 ]
Konkurs ogłoszony przez portal MM Silesia, Fotodej 8 na temat "Duch aktorki w spalonym teatrze" w Gliwicach ostatecznie zakończył się zwycięstwem naszej koleżanki "po szkle", Agnieszki Chachlowskiej. Wzięła ona również udział w kolejnym fotodeju 9 w zajezdni tramwajowej w Gliwicach, gdzie znów wykonała serię udanych zdjęć, załączonych do naszej galerii. W konkursie z tej imprezy zajęła 6 miejsce na Śląsku.
 
   
Fotodej w Gliwicach   [16 ]
W niedzielę 30.08. br. kilku członków naszego Towarzystwa udało się do Gliwic, aby wziąć udział w kolejnym, 8 fotodeju organizowanym przez portal MM Silesia. Tym razem był to spalony w czasie wojny teatr, gdzie obecnie po wyposażeniu ruin w podstawowe urządzenia odbywają się spektakle. Naszym fotograficznym zadaniem było uchwycenie atmosfery obiektu, snującego się po nim „ducha starej aktorki” oraz wzięcie udziału w sesji z modelkami w przygotowanym na scenie studiu. Agnieszka Chachlowska w konkursie fotograficznym z powyższego tematu na dzień dzisiejszy trwającego konkursu zajmuje pierwsze miejsce.
 
   
Wernisaż "Dotyk Czasu" w Goleszowie   [4 ]
Nasza wystawa "Dotyk czasu" cieszy się dużym zainteresowaniem, co nas oczywiście bardzo cieszy. Zostaliśmy zaproszeni do następnego miasta w naszym powiecie. Tym razem to Goleszów. Z uwagi na ograniczone możliwości wystawiennicze tutejszej Biblioteki, musieliśmy nieco ograniczyć ilość prezentowanych zdjęć. Tym niemniej, mieszkańcy Goleszowa (i nie tylko...) mają okazję do spotkania z naszymi fotogramami do końca lipca. Zapraszamy do autorskiej fotorelacji Jerzego Pustelnika z wernisażu, który się odbył 30 czerwca 2009r.
 
   
"Dotyk Czasu" w ARTadres   [13 ]
Fotorelacja z wernisażu w skoczowskiej galeryjce ARTadres, do której 5. maja 2009 roku zawitała nasza wystawa "Dotyk czasu". Autorzy artystycznej relacji to Jerzy Chachlowski oraz Jerzy Pustelnik.
 
   
COŚ O CIESZYNIE   [34 ]
Naszą przedostatnią jubileuszową wystawę p.t."Coś o Cieszynie" można oglądać w Sali Wystaw Czasowych po zgłoszeniu się na portiernię Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Do końca października można zapoznać się oryginałami, a w naszej Galerii, jak zwykle, wirtualny spacer po wystawie zapewniają nam Kazimierz Branny i Jerzy Pustelnik.
 
   
"Cisza"   [21 ]
Zadaliśmy sobie między sobą pewien temat i oto wyniki... :)Layout: CTF 2009